Ogłoszenia duszpasterskie - 5 kwietnia 2020 roku

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień i jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej.

2. Spowiedź przedświąteczna poprzez posługę proboszcza i wikariusza połączona z cichą adoracją Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do 18.30. Kratki konfesjonału pokryte są folią regularnie dezynfekowaną, oczekujący na spowiedź proszeni są o zachowanie odpowiednich odległości między sobą.

3. Od czwartku rozpoczynamy TRIDUUM PASCHALNE:

WIELKI CZWARTEK - Msza Wieczerzy Pańskiej i pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta w intencji kapłanów posługujących i pochodzących z parafii o 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy - która w tym roku będzie przy głównym ołtarzu - potrwa do godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK - Od 8.00 początek adoracji. Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego rozpocznie się o 18.30. Indywidualna adoracja potrwa do 21.00.

WIELKA SOBOTA - Od 8.00 początek adoracji. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilię Paschalną w tym roku bez procesji rezurekcyjnej rozpoczniemy o 20.30 - na liturgię przynosimy świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - pierwsza Msza św. o godz. 7.00 (pół godziny szybciej niż w niedzielę). Rozpoczniemy ją błogosławieństwem naszej Parafii Najświętszym Sakramentem, którego udzieli proboszcz. Dalsze Msze święte do południa jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy o 17.30.

1. Kochani! To szczególny czas łaski, który warto - mimo trwającej epidemii - przeżyć po chrześcijańsku. Cały czas, aż do odwołania obejmuje nas dyspensa Biskupa Kaliskiego od udziału w mszach niedzielnych i świątecznych, a także ograniczenie do 5 osób, uczestników liturgii. Dlatego każdego dnia Triduum Paschalnego i w dni Zmartwychwstania Pańskiego, oprócz Waszego udziału w transmisjach telewizyjnych i internetowych, zachęcamy Was, abyście szczególnie w tym roku w gronie rodzinnym przeżyli znaki liturgii tych najważniejszych dni naszej wiary. W Wielki Czwartek zgromadźcie się przy uroczystej kolacji - pamiątce ostatniej wieczerzy, którą rozpocznijcie czytaniem Ewangelii o umywaniu nóg (J 13, 1-30). W Wielki Piątek zdejmijcie ze ściany krzyż, połóżcie go na stole i przeczytajcie (może być z podziałem na role) opis męki Pańskiej (J 18, 1 - 19,42). W Wielką Sobotę w ciszy i skupieniu przyjdźcie (choćby wirtualnie) do kościoła na krótką adorację Pana Jezusa w Grobie Pańskim oraz odmówcie modlitwę przy grobie bliskich na cmentarzu. W niedzielny poranek Zmartwychwstania zgromadźcie się przy stole na modlitwie za rodzinę i niech ojciec rodziny lub ktoś inny odmówi modlitwę błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych, po którym z radością zjedzcie śniadanie. Tekst modlitwy znajduje się na stronie internetowej parafii. W Poniedziałek Wielkanocny wykorzystajcie swoje telefony czy internetowe komunikatory, aby złożyć życzenia z wiarą w sercu, szczególnie tym, którzy potrzebują dobrej nowiny o zwycięstwie Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na daninę diecezjalną, także te przesłane przelewem na konto parafialne oraz wrzucone w kopercie do skrzynki pocztowej przy parafialnym przedszkolu.

3. Biuro parafialne tylko sprawy pilne ze względu na wielki tydzień będzie czynne tylko we wtorek od 9.00 do 10.00. Najlepiej skontaktować się wcześniej z ks. proboszczem telefonicznie (ks. Krzysztof 602-306-494)

Modlitwa o ustanie epidemii:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"

Zachęcam do trwania w jedności modlitwy różańcowej o 20.30 każdego dnia
w intencji ustania epidemii, za chorych i wszystkich zaangażowanych w pomoc.

ks. Krzysztof Śliczny,