Ogłoszenia duszpasterskie - 1 sierpnia 2021 roku

XVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. Dnia 1 sierpnia o godz. 17.00 wyjące syreny i bijące dzwony przypomną nam 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - pamiętajmy w modlitwie o poległych Polakach i Polkach.

2. Miesiąc sierpień to w polskiej tradycji miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Nie jest to miesiąc trzeźwości, bo trzeźwymi mamy być zawsze, ale miesiąc pomocy poprzez abstynencję, a więc dobrowolną rezygnację z alkoholu tym naszym braciom i siostrom, którzy nadużywając alkoholu niszczą zdrowie swoje, bliskich oraz relacje w rodzinach i społeczeństwie.

3. W tym tygodniu:

- we wtorek Msza wieczorna w kaplicy Bożej Opatrzności;

- w środę św. Jana Marię Vianney'a - patrona proboszczów i litania do św. Józefa;

- pierwszy czwartek miesiąca - o 18.00 podczas różańca modlimy się za księży, braci i siostry zakonne oraz o nowe powołania, a po Mszy nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

- w pierwszy piątek miesiąca przypada Święto Przemienienia Pańskiego, Msze o 7.00 i 18.30, natomiast spowiedź święta od 17.30 do 18.30, w tym też czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ;

- w pierwszą sobotę miesiąca o 6.30 różaniec wynagradzający i o 7.00 Msza z Żywym Różańcem;

- przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Trwają prace wykończeniowe w budynku przedszkola parafialnego oraz zaawansowane prace wymiany zabytkowego poszycia dachowego na kościele parafialnym. Niech każdy według swoich możliwości wspomoże parafialne inwestycje.

1. Informujemy, że w wakacje: spowiedź święta w dni powszednie 20 minut przed Mszami wieczornymi, a biuro parafialne jest czynne normalnie z wyjątkiem czwartków.

2. Do nabycia nowy, interesujący numer "dwutygodnika diecezjalnego Opiekun", a w nim między innymi: dwa artykuły o tym co nas uzależnia i gdzie szukać pomocy.

3. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Bronisława Mazajczyk, l. 81 z Os. Madalińskiego, śp. Zofia Kaczmarek, l. 95 z ul. Ostrowskiej oraz śp. Charlotte (czyt. Szarlotta) Cepa, l. prawie 101 z ul. Mickiewicza, której pogrzeb będzie we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek...

4. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku.

ks. Krzysztof Śliczny,