Ogłoszenia duszpasterskie - 16 lutego 2020 roku

VI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. W tym tygodniu we wtorek Msza święta wieczorna z litanią do św. Jana Chrzciciela, w środę wieczorem do św. Józefa, w czwartek po Mszy wieczornej nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, w piątek od 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a w sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę prowadzoną przez Grupę Modlitwy Ojca Pio.

2. W piątek na Mszę świętą o 18.30 z proboszczem i spotkanie z ks. Tomaszem zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W sobotę o 11.00 spotkanie służby liturgicznej. Początek spotkania w zakrystii.

4. W niedzielę, 1 marca po Mszy o 10.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz mierzenie dzieci przez firmę krawiecką spod Kalisza szyjąca alby komunijne naszym dzieciom wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 50 zł. Obecność obowiązkowa.

5. W tym roku rekolekcje parafialne i szkolne rozpoczną się w środę popielcową, tj. 26 lutego. Przydział klas oraz godziny rekolekcji szkolnych przekazaliśmy dyrekcji szkół na początku roku.

6. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych będą w naszej parafii od 16 do 19 marca br.

7. Rekolekcje dla rozeznających swoje powołanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych i starszych będą w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu od 21 do 23 lutego.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest nowy numer "Opiekuna", a dla dzieci "Mały gość niedzielny z niespodzianką" oraz piękny kalendarz diecezjalny. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć także Zdrapkę wielkopostną.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mariana Rybę, l. 65 z ul. Masłowskiego. W poniedziałek o 12.00 będzie pogrzeb śp. Jana Buty, l. 70 ze Zwierzyńca, a w środę o 11.00 pogrzeb śp. Marii Macherzyńskiej, l. 59, z ul. Okrężnej. Wieczny odpoczynek...

ks. Krzysztof Śliczny,