Ogłoszenia duszpasterskie - 17 marca 2024 roku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale - w niedzielę o 15.00 z kazaniem pasyjnym, a po nich - Msza św. wieczorna.

2. Dzisiaj po Mszy o 12.00 kandydaci do sakramentu bierzmowania otrzymają indeksy.

3. Dziękujemy za ofiary składane na daninę diecezjalną w kopertach (ostatnio 65 rodzin) i za przelewy na konto parafialne (ostatnio 6 rodzin).

4. Dziękujemy kobietom i mężczyznom za przedświąteczne posprzątanie kościoła.

5. Odbiór alb komunijnych w najbliższy poniedziałek o 17.00 w kościele.

6. Uroczystość św. Józefa przypada we wtorek, Msze święte z litanią o 7.00 i 18.30.

7. W piątek przypada Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej. O 18.30 będzie suma odpustowa, którą za nas odprawi ks. kanonik Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz rodzin. Podczas Mszy nasza zdunowska parafia otrzyma relikwie bł. Rodziny Ulmów. Po Mszy ok. 19.15 wyruszymy Drogą krzyżową ulicami Zdun. Trasa Drogi krzyżowej: ruszamy z kościoła i dalej ul. Kobylińska, Rejtana, Konstytucji 3 Maja, Polna, Transportowa, Paderewskiego, Łacnowa, Os. Madalińskiego, Kolejowa i przez cmentarz wrócimy się do kościoła, gdzie zakończymy Drogę krzyżową. Nie będzie w tym dniu Drogi krzyżowej o 17.00 i o 18.00! Dzieci, młodzież i wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej ulicami parafii. Nie obowiązuje w parafii post piątkowy.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku 18.00-18.30.

9. Trwa spowiedź w parafiach dekanatu. Spowiedź św. w Zdunach będzie w W. Poniedziałek (25 III).

10. Biuro parafialne ze względu na spowiedzi w dekanacie będzie w tygodniu czynne tylko w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

11. W sobotę o 17.00 modlitwy przy relikwiach św. Ojca Pio poprowadzi Grupa Modlitwy Ojca Pio, która także od soboty wieczorem i przez niedzielę będzie rozprowadzać gałązki palmowe "na misje".

12. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie gałązek palmowych podczas wszystkich Mszy.

13. Już teraz zapraszamy na Koncert pasyjny w wykonaniu Zdunowskiego Zespołu Wokalnego na W. Środę (27 III) po Mszy wieczornej.

14. Od soboty po Mszach św. odmawiamy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego przez orędownictwo św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Ks. Krzysztof Śliczny