Ogłoszenia duszpasterskie - 15 grudnia 2019 roku

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości. Zadajmy siebie pytanie: Czy jestem człowiekiem radosnym? Jeśli tak, to skąd czerpię swoją radość? Dziś (w niedzielę) o 16.00 w salce parafialnej będzie Spotkanie z Biurem Podróży "Polonia" przed parafialną Pielgrzymką do Ziemi Świętej, wraz z wpłatą pozostałych należności. Prosimy zabrać ze sobą paszporty.

2. Zapraszamy na RORATY - od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o 7.00. Odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy byłem, byłam choć raz na tegorocznych roratach?

3. W piątek przypada DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii. Spowiedź święta będzie od 9.00 do 10.00, od 16.15 do 17.30 oraz od 18.15 do 19.00. Przyjadą wszyscy księża z dekanatu. Niech każdy Parafianin skorzysta wtedy z sakramentu pojednania.

4. W sobotę o 11.00 spotkanie służby liturgicznej oraz kandydatów na ministrantów w zakrystii. Obecność obowiązkowa.

5. W przyszłą niedzielę dotrze do naszej parafii dzięki skautom i harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju czyli światło z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem. Nasi harcerze będą rozdzielać światło betlejemskie po Mszach o 10.30 i 12.00. Prosimy zabrać ze sobą swoje świece lub znicze.

6. Także w przyszłą niedzielę o 15.00 zapraszamy grupy duszpasterskie, rady parafialne i wszystkich zaangażowanych w parafię na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Domu Strażaka.

7. Biuro parafialne w tym tygodniu - ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie - będzie czynne we wtorek 9.00-10.00 i w piątek od 18.20.

8. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne - ofiary składane za opłatki zostaną przeznaczone na ogrzanie naszego kościoła. Zachęcamy także do nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: mała świeca - 6 zł i duża - 15 zł, są także kalendarze diecezjalne.

9. Dziękuję serdecznie panom i paniom, którzy posprzątali nasz kościół. W tym tygodniu, od czwartku będziemy pracować przy ustawianiu choinek oraz szopki.

10. Plan kolędy zostanie podany na stronie internetowej we wtorek. Tradycyjnie zaraz po świętach kolęda będzie w Perzycach i na Chachalni.

ks. Krzysztof Śliczny,