Ogłoszenia duszpasterskie - 27 września 2020 roku

XXVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. Dzisiaj na Mszy o 12.00 druga grupa 23. dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.

2. Zapraszamy na KONCERT PAPIESKI (wokalno-instrumentalny) z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, który odbędzie się w kościele parafialnym w najbliższą środę o 20.00. Przez dwa dni będzie przygotowywana nasza świątynia do tego koncertu, który będzie retransmitowany w Telewizji Wielkopolskiej. Podczas koncertu będzie pracowało 5 kamer. Zapraszamy na koncert - zróbmy to dla św. Jana Pawła II - wstęp wolny!

3. We wtorek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Od tego dnia pragniemy codziennie polecać nas samych, rodziny nasze, parafię, ojczyznę i Kościół święty we wspólnej modlitwie do św. Michała Archanioła - zwanej egzorcyzmem - o ustrzeżenie nas od złego.

4. Od czwartku rozpoczniemy październikowe różańce. Dla dorosłych i młodzieży będą one codziennie pół godziny przed Mszami wieczornymi. Dla dzieci w tym tygodniu różaniec w piątek razem z Mszą o 17.00. Kochani znajdźmy czas na wspólną, różańcową modlitwę.

5. W piątek przypada w parafii obchodzony od wieków Odpust Aniołów Stróżów. Zapraszamy serdecznie dzieci z rodzicami, dziadkami na Mszę świętą w intencji dzieci naszej parafii w piątek o godz. 17.00. Cieszymy się, że po wielu miesiącach - dzięki wsparciu rodziców obu grup dzieci komunijnych -został pięknie odrestaurowany przez p. Marię, konserwator zabytków z Częstochowy nasz XIX -wieczny obraz Anioła Stróża z dzieckiem.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o 7.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź święta od 16.15-17.00 szczególnie dla dzieci - dzieci komunijne otrzymają w tygodniu przez panie katechetki - książeczki spowiedzi pierwszo-piątkowych oraz od 18.00 do 18.30. Adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ od 17.45 do 18.00, później różaniec.

7. W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 6.30 zapraszamy Żywy Różaniec i wszystkich czcicieli Maryi na różaniec, a o 7.00 na Mszę świętą z medytacją różańcową.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy o 12.00 będziemy dziękować Bogu za 35. letnią posługę organisty w naszej parafii p. Michała Zająca oraz prosić o zdrowie dla niego. Zapraszamy wszystkich parafian do wdzięcznej modlitwy za grę i śpiew Pana Michała na chwałę Bożą.

9. Jest nowy "Opiekun", a w nim m. in. o maryjnej litanii z nowymi wezwaniami oraz dla dzieci "Mały Gość niedzielny" z plakatem. Zachęcamy do zakupienia nowego kalendarza diecezjalnego, który jest cegiełką na kształcenie kleryków naszego seminarium. Za tydzień zaproponujemy do nabycia dwa foldery m. in. z prezentacją ołtarzy naszego kościoła.

10. Kochani! Nie obowiązuje już limit wiernych w kościołach. Zachęcamy do powrotu całymi rodzinami do kościoła i do sakramentów świętych. Jednocześnie przypominamy o stosowaniu wytycznych sanepidu dot. noszenia maseczki lub przyłbicy zakrywającej usta i nos.

11. Zmarł śp. Piotr Walczak, l. 43 z ul. Łacnowej. Pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek...

ks. Krzysztof Śliczny,