Ogłoszenia duszpasterskie - 24 stycznia 2021 roku

III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, natomiast po Mszach będzie zbiórka ofiar do puszek w ramach Dnia solidarności z Chorwacją - dla poszkodowanych w wyniku najsilniejszego od 140 lat trzęsienia ziemi w Chorwacji.

2. Drodzy Parafianie zapraszamy Was serdecznie na ostatnie Msze święte kolędowe o 18.30.

W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

- poniedziałek - ul. Konstytucji 3 Maja, Paderewskiego, Jaśminowa, Wrzosowa i Liliowa,

- wtorek - ul. Kobylińska z blokami, Poprzeczna, Kopernika, Cegielskiego i Wiatraczna,

- środa - ul. Rynek i Krotoszyńska,

- czwartek - ul. Sieniutowa, Ogrodowa i Piaskowa.

Zapraszamy na Mszę kolędową, po której każda rodzina otrzyma: książeczkę kolędową, poświęconą kredę oraz wodę święconą. Będzie też możliwość złożenia na tacę ofiary kolędowej, jako wsparcia przez rodzinę podjętych prac w parafii. Chcemy błogosławić Waszym rodzinom w tym trudnym czasie, umocnić Was Słowem Bożym oraz wspólnie z Wami śpiewać kolędy. W razie terminu niepasującego rodzinie prosimy wybrać dla siebie dogodny, inny termin Mszy kolędowej. Gdyby rodziny chciały umówić się na poświęcenie nowego mieszkania lub domu, można to uczynić w zakrystii.

3. W tym roku przypada 70. rocznica Konsekracji naszej prawie 300. letniej świątyni, która odbyła się 27 kwietnia 1951 roku. Dlatego w tym roku jubileuszowym chcemy każdego 27. dnia miesiąca uczestniczyć w całodziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Dlatego zapraszamy już w najbliższą środę od 7.30 do 18.30 na osobistą, rodzinną adorację. Zachęcamy, aby przedstawiciele grup duszpasterskich oraz parafianie tak się podzielili, aby o każdej porze był ktoś na cichej lub prowadzonej adoracji Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę przypada 68. Światowy Dzień Trędowatych.

5. Nasz parafianin, Ksiądz Jan Konieczny, przez ponad 40 lat pracował w kanadyjskiej Funlandii. Po aklimatyzacji w swoim domu rodzinnym, na początku lutego powraca do swojego klasztoru zakonnego w Krakowie, gdzie posługują Księża Zmartwychwstańcy, do których należy ks. Jan. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na 9.00 na Mszę dziękczynną za księdza Jana i za jego posługę kapłańską wśród nas.

1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w normalnych dniach i godzinach.

ks. Krzysztof Śliczny,