Ogłoszenia duszpasterskie - 14 sierpnia 2022 roku

XX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch poważnych projektów: trwa inwentaryzacja parafialnego cmentarza oraz we wrześniu ruszą prace III etapu wymiany dachu na kościele parafialnym. To poważne inwestycje. DZIĘKUJEMY tym, którzy wspierają te inicjatywy ofiarami składanymi na tacę i na konto parafialne. Osoby, które nie są w stanie finansowo wesprzeć parafialne inwestycje prosimy o modlitwę w intencji trwających prac w parafii, szczególnie o modlitwę różańcową podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W poniedziałek, 15. sierpnia przypada nakazana Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej) oraz 102. rocznica Cudu nad Wisłą, Msze święte w naszej parafii według porządku niedzielnego wraz z poświęceniem kwiatów, ziół i wianków.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi. Na Mszę dożynkową zapraszamy szczególnie rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy oraz wszystkich Parafian pragnących podziękować Bogu za chleb.

4. Natomiast w niedzielę, 28 sierpnia o 8.30 wyruszymy spod naszego kościoła na tradycyjną, zdunowską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Zapraszamy.

5. Trwa sierpień, czas maryjnych pielgrzymek, świąt patriotycznych i dobrowolnej abstynencji.

6. W wakacje: spowiedź święta jest w dni powszednie 20 minut przed Mszami wieczornymi, a biuro parafialne jest czynne: we wtorki 9.00-10.00 oraz w piątki bezpośrednio po Mszy wieczornej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku 17.30-18.30.

ks. Krzysztof Śliczny,